10.40 Ledóchowskiego przy Sądowej w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie 16-latki jechały na hulajnodze elektrycznej. Niestety jedna z nich nie zachowała ostrożności i wjechała na przejście dla pieszych. Tu ważna informacja dla wszystkich. To, że pieszy czy osoba na hulajnodze wodzi samochód nie oznacza, że kierowca samochodu widzi was i zdąży zahamować. To osoba wchodząca na przejście ryzykuje odniesienie poważnych obrażeń ciała, a nawet swoim życiem. Kierowcy nic się fizycznie nie stanie, no chyba, że gwałtownie odbije i uderzy w słup. Warto też przypomnieć, że na hulajnodze może jeździć tylko jedna osoba. Niestety widok dwóch osób jest całkiem częsty. Wracając do zdarzenia. Kiedy nastolatki wjechały na przejście dla pieszych uderzyła w nie Toyota. Pasażerka hulajnogi pojechała do szpitala gdzie przeszła dokładną diagnostykę, ale na szczęście tym razem nie doszło do poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci wezwali na miejsce rodzica kierującej hulajnogi i przeprowadzili z nią rozmowę przypominającą zasady bezpiecznego poruszania się. W takich sytuacjach to rodzic odpowiada i może w swoim systemie kar i nagród wymierzyć odpowiednią. Na tym zdarzenie się zakończyło. Należy przypomnieć, że od 4 czerwca funkcjonuje obowiązek jeżdżenia w kasku przez osoby do 16. roku życia włącznie.
Nastolatki potrącone na hulajnodze