Kwadrans przed godziną 13.00 doszło do potrącenia na ścieżce rowerowej przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, na wprost wjazdu do szpitalnego prosektorium.
Kobieta wjeżdżała Renault Scenic na parking. Nie spodziewała się, że ścieżką rowerową pod prąd pojedzie rowerzystka. Siła uderzenia była niewielka, ale wystarczyła, żeby rowerzystka przewróciła się.
Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego i policję. Funkcjonariusze w takich sytuacjach oceniają, że sprawcą jest kierowca samochodu, który przecina ścieżkę rowerową i musi ustąpić pierwszeństwa, nawet jeśli ktoś nie jedzie w wyznaczonym znakiem poziomym kierunku.
Rowerzystka nie miała kasku.






