Policjanci postrzelili napastnika z siekierą

W piątek o godz. 15:00 doszło do postrzelenia 55-latka. Policjanci przybyli do jednej z posesji przy ul. Jankowskiej w Wysocku Małym by przeprowadzić interwencję. Kobieta, która czuła się pokrzywdzona przez męża awanturnika, weszła do radiowozu, który zaparkował na drodze przed posesją. Gdy ten fakt zauważył powód interwencji, wziął siekierą i ruszył w stronę radiowozu.

Policjanci widząc to wezwali go do zachowania zgodnego z prawem. 55-latek uderzył siekierą w szybę radiowozu od strony kierowcy. Mężczyzna wciąż podążał za oddalającymi się policjantami. Zostali wtedy zmuszeni do oddania strzałów ostrzegawczych (około 4-5). Następnie jeden z policjantów strzelił w kolano napastnika i wtedy go obezwładnili. Na miejsce wezwano pogotowie, które w asyście policjantów zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie stwierdzono ranę wylotową. Ranny napastnik trafił na blok operacyjny, gdzie lekarze zamierzają w pełni zdiagnozować powstały uraz. Czynności na miejscu prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Mężczyzna, zdaniem lekarza znajdował się pod wpływem środków odurzających (możliwe, że alkoholu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.