Szach mat! Beata Klimek ma większość w radzie miasta

Dzisiaj ogłoszono bardzo ważny transfer w przyszłej Radzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Radnym z komitetu Beaty Klimek brakowało jednej osoby do osiągnięcia większości. Obecna sytuacja pozwala swobodnie realizować program prezydent Beaty Klimek bez wchodzenia w koalicję. Radną na wagę złota okazała się Elżbieta Grochowska, która z listy Prawa i Sprawiedliwości otrzymała 553 głosy. Obecnie zasiliła klub radnych skupionych wokół prezydent i została brakującym 12-tym ogniwem.

Niewykluczone, że to nie koniec transferów. Są prowadzone rozmowy z jeszcze jednym radnym, który dostał się do rady miasta z innej listy wyborczej. Ten transfer w obecnej sytuacji nie jest jednak konieczny.

Sytuacja w mieście może być przykładem dla radnych powiatowych. Ci obecnie prowadzą intensywne rozmowy w celu osiągnięcia większości. Dopiero połączone grupy radnych wybiorą zgodnie starostę. Przypomnijmy, że tę funkcję może pełnić osoba spoza grona przyszłych radnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.