Dwóch pijanych kierowców w jeden dzień

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie, a do tego sprawny samochód – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. Wczoraj, 10 października policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło po godzinie 8:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Sieroszewice zatrzymali do kontroli dostawczego busa. Kierującego tym samochodem mężczyznę, funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka ponad pół promila alkoholu.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy doszło po 22:00. Na terenie miasta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu 47-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Kierowco! Pamiętaj- powadzenie pojazdu, to wielka odpowiedzialność. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.