Makabryczne odkrycie pod Ostrowem. Padły byki, które tonęły we własnych odchodach (+18)

W jednej z podostrowskich wsi odnaleziono kilka padłych zwierząt. Widok był dosłownie makabryczny. Kilka sztuk było skrajnie wychudzonych, inne były napuchnięte od rozkładu. Wszystko to w gospodarczym budynku na terenie zamieszkałej posesji. 

Wewnątrz budynku, gdzie hodowane były byki, znajduje się warstwa ich odchodów sięgająca jednego metra. Ciało jednego z byków obecnie leży przed budynkiem i jest przykryte niebieską folią. Dwa następne znajdują się tuż za drzwiami i da się rozpoznać ich kształt. Przy czym jeden z byków jest zawieszony na barierce odgradzającej go od pozostałej części budynku. Wygląda tak jakby w akcie desperacji – z głodu – próbował uciec. Następne zwłoki, jednego lub dwóch byków, leżą na końcu budynku.

Według nieoficjalnych informacji byków miało być 6, ale Powiatowy Inspektor Weterynarii doliczył się tylko czterech. Przy czym trudność w odróżnieniu ich od odchodów jest nie lada wyzwaniem. Urzędnik złożył zawiadomienie na ostrowskiej komendzie policji dotyczące popełnienia przestępstwa, polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami. Wizytę w oborze śmierci złożył także sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski. Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski wydał decyzję o natychmiastowym usunięciu ciał byków.

Widok może sugerować, że zwierzęta nie miały co pić, jeść i nikt nie usuwał ich odchodów. Mieszkająca po sąsiedzku krewna właściciela bydła jest zszokowana: – On jest taki spokojny, pracowity. Ale już pół roku temu widziałam, że może się dziać coś niepokojącego.

PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA, KTÓRYCH NIE POWINNY OGLĄDAĆ OSOBY WRAŻLIWE

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.