Potrącił rowerzystkę jadącą kontrapasem

Kierujący samochodem Opel Zafira 59-letni mężczyzna jechał ulicą Dąbrowskiego w stronę ulicy Wolności, gdzie skręcał w lewo. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia się z rowerzystką. 45-letnia kobieta została dość mocno poturbowana.

Kobieta jechałem pasem kontrapasem – wymalowanym na czerwono pasem umożliwiającym jazdę pod prąd ulicą Wolności. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzystka trafiła do szpitala z urazem głowy i twarzoczaszki. Obecnie jej stan jest dobry. Na miejsce konieczne było wezwanie straży pożarnej do usunięcia plamy krwi.

To skrzyżowanie z uwagi na ograniczoną widoczność jest bardzo niebezpieczne i kwestią czasu było kiedy dojdzie do pierwszego poważnego potrącenia rowerzysty. Kierowcy jednośladów również powinni zwolnić przy dojeżdżaniu do tej krzyżówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.