Prezentacja czerwonych autobusów na Rynku

Dziś od 12:00 można było oglądać nowe autobusy, które zakupił Miejski Zakład Komunikacji. Są czerwone, a także nowoczesne i ekologiczne. Ich zakup był możliwy dzięki pozyskaniu blisko 15 milionów złotych dofinansowania z WRPO na „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”. Wartość całego projektu to prawie 21 milionów złotych.

Trzy nowe diesle typu Solaris Urbino 12 pojawiły się właśnie w Ostrowie, a już w grudniu ostrowianie jeździć będą kolejnymi czterema – tym razem będą to pojazdy o napędzie elektrycznym. Pojazd ten został wybrany najlepszym autobusem miejskim roku 2017 konkursu „Bus of the Year”, który odbył się w Brukseli. To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta i jednocześnie pierwsza w historii tego konkursu nagroda dla pojazdu bateryjnego.

Autobusy posiadają 26 miejsc siedzących i 64 stojące. Autobusy posiadają gniazda, do których można podłączyć urządzenia elektroniczne wykorzystujące gniazdo USB. Należy mieć jednak własny kabelek ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.