Prezes MZGM aresztowany. Znamy szczegóły

Wraca temat aresztowania prezesa spółki MZGM w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura Okręgowa z naszego miasta poinformowała o szczegółach akcji. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w biurze prezesa MZGM doszło do prowokacji podczas której miało dojść do wręczenia korzyści majątkowej (koperty, w której znajdowało się 5 tysięcy złotych, a dodatkowym bonusem byłyby urządzenia rejestrujące co najmniej dźwięk). Te miały zostać włożone we współpracy z Wielkopolską Policją, której funkcjonariusze po wręczeniu łapówki wkroczyli do gabinetu prezesa i zatrzymali go.

Prokuratura Okręgowa ujawniła, że prezes MZGM miał uzależniać wygranie przyszłych przetargów na prace remontowo-budowlane od % od wartości prac. Wykonawca miał dostarczać pieniądze do prezesa w gotówce. Łącznie prokuratura posiada dowody na przekazanie ponad 9 tysięcy złotych. Nieoficjalnie wiadomo, że miała to być firma z branży dekarskiej.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał decyzję o aresztowaniu 59-letniego mężczyzny na okres 3 miesięcy. Ten może zostać skrócony lub wydłużony w wyniku postępowania. Prokurator zarzucił prezesowi spółki kilkukrotne przyjmowanie korzyści majątkowej tzw. łapownictwo bierne.

Grozi mu za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.