Zakaz picia wody w kilku wsiach pod Ostrowem

Ostrowski Sanepid wydał zakaz spożywania wody na terenach wsi Kwiatków, Słaborowice i Młynów. Zakazem objętych jest ponad 2000 mieszkańców. Wszystko przez wykryte bakterie E.coli w stężeniu przekraczającym normy.

– Nie zalecamy spożywania nieprzegotowanej wody, mycia  w niej naczyń czy opłukiwania nią owoców/warzyw. Próbkę do badań pobraliśmy 7 marca, a dwa dni później otrzymaliśmy wyniki. Z naszych informacji wynika, że obecnie trwa płukanie sieci wodociągowej na terenie gdzie potwierdziliśmy występowanie bakterii E.coli. – powiedział Andrzej Biliński, dyrektor Sanepidu w Ostrowie Wlkp.

U osób, które spożyły skażoną wodę mogą wystąpić zakłócenia w pracy układu pokarmowego tj. nieżyt żołądka czy biegunki. Zakaz będzie trwać do czasu potwierdzenia, że woda już jest zdatna do spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.