Rolnicy spontanicznie protestowali

We wtorek przed godziną 13 grupa rolników z powiatu ostrowskiego postanowiła zaprotestować w sposób spontaniczny. Kilkanaście ciągników wyjechało z Jankowa Zaleśnego i dotarli do Ostrowa Wielkopolskiego.

Powodem do protestu było przyłączenie się do dużego strajku, odbywającego się w Warszawie. To tam tysiące rolników idąc pieszo manifestowali swoje niezadowolenie z powodu importu nieprzebadanej żywności z terenu Ukrainy oraz Zielonemu Ładowi, który wymyślił polityk Prawa i Sprawiedliwości, a obecny rząd nie zadeklarował odejścia od jego postanowień.

Rolnicy przejechali w grupkach drogą krajową nr 36, skręcili w ulicę Poznańską. Zatrzymali się przy firmie produkującej ostrowską mąkę. Stamtąd udali się do Raszkowa na Rynek i zakończyli swój protest. Do traktorów były przyczepione flagi Polski.

Podczas lokalnego protestu nie doszło do incydentów czy prób blokowania ulic czy firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.