Nastolatek bez hamulców wpadł w pijanego kierowcę – kto będzie sprawcą? (ZDJĘCIA)

Około godziny 16 doszło do nietypowego zdarzenia w Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Sosnowej. Na skrzyżowaniu z ulicą Świerkową zderzyli się z 16-letni rowerzysta z samochodem osobowym marki renault. Szczegóły zdarzenia są dość nietypowe.

Od strony ulicy Świerkowej nadjeżdżało kilkoro rowerzystów w wieku około 16 lat. Jeden z nich zbliżając się do głównej drogi nie wyhamował, ponieważ jechał z niesprawnymi hamulcami. Tam zderzył się z renault jadącym w stronę ulicy Staroprzygodzkiej.

Kierowca osobówki podjął manewr obronny w wyniku którego skręcił w lewo i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. Po zdarzeniu posprzątał plastiki i zaczął oddalać się pieszo w stronę ulicy Staroprzygodzkiej. Tam został zatrzymany przez policjantów i wydmuchał 1.8 promila. Przekonywał, że napił się alkoholu już po zdarzeniu, co raczej jest mało prawdopodobne, żeby w niecałe pół godziny osiągnąć takie stężenie alkoholu.

Rowerzysta leżał na asfalcie, a rower ma pokrzywione przednie koło. Jego znajomi mówili, że chcieli jechać w lewo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Żadna z tych młodych osób nie miała założonego kasku.

Prawdopodobnie może być tak, że rowerzysta odpowie za spowodowanie kolizji i uszkodzenia auta, a pijany kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeśli sprawa trafi do sądu może zostać ustalone przyczynienie się do zdarzenia, czyli np. częściowa wina kierowcy renault.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.