Wjechał autem do wody. Nie żyje mężczyzna

W sobotę około godziny 7:20 do straży pożarnej w Pleszewie wpłynęła informacja, że prawdopodobnie do zbiornika wodnego w Kowalewie wjechał samochód. Dyżurny zadysponował jednostki z Kowalewa, Pleszewa oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Konina.

Po dojechaniu pierwszych zastępów na miejsce działań świadkowie przekazali informację, że do zbiornika wodnego wjechał samochód osobowy. Jedna osoba była w środku.

Z relacji wędkarzy wynika, że zobaczyli samochód który był już przodem w wodzie. Pobiegli na miejsce nie wiedząc czy ktoś jest w środku. Po zbliżeniu się zobaczyli mężczyznę, który nie reagował na ich krzyki. Auto jeszcze przez chwilę dryfowało. Po chwili poszło na dno. W tym miejscu głębokość wynosi około 5 metrów.

Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce akcje podjęły próbę zlokalizowania samochodu, gdyż samochód już był niewidoczny. Pod wodę zanurkował strażak z Konina. Po zlokalizowaniu pojazdu wyciągnął osobę poszkodowaną. Przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego. Tam stwierdzono jego zgon.

Mężczyzna to mieszkaniec Pleszewa. Miał 58 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.