Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ostrowa (ZDJĘCIA)

Po raz 8. ulicami Ostrowa Wielkopolski przeszedł Orszak Trzech Króli. Tradycja przypadająca 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia odbywają się procesje w całym kraju.

Zgromadzenie rozpoczęło się od modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Limanowskiego. Stąd w asyście policji wierni przeszli ulicami do konkatedry.

Tradycja w kościele katolickim podkreśla, że trzech mędrców podążało za gwiazdą do Betlejem. Kacper, Melchior i Baltazar mają być uosobieniem wyznawców sąsiednich religii.

Według wytycznych Kościoła Katolickiego dziś jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Brak spełnienie jest „grzechem ciężkim”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.