Prawo serii na obwodnicy Ostrowa

Dziś dwóch kierowców z powiatu ostrowskiego przekonało się na własnej skórze o istnieniu „prawa serii”. Niemalże w tym samym czasie na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego doszło do kolizji z powodu pęknięcia opony.

Dostawczy mercedes wjechał na obwodnicę od strony ronda Strugi. Po przejechaniu niedalekiego dystansu pękła opona w wyniku czego pojazd zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Kierowca dostawczego mercedesa opuścił pojazd z pomocą świadka zdarzenia.

Kilka kilometrów dalej kierowca forda jechał z przyczepką wypełnioną drewnem. Nagle pękła opona i pojazd uderzył w barierę energochłonną. Mieszkańców gminy Odolanów nic się nie stało. Wymienił oponę i został odholowany.

Prawo serii:
Jest to obserwacja, że pewne zdarzenia uważane za rzadkie mają skłonność do powtarzania się w krótkim czasie po pierwszym wystąpieniu. Wydaje się przy tym, że powtórzenia takie pojawiają się częściej niż byśmy tego oczekiwali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.