Żołnierze z Ukrainy cudem przeżyli. Dziś uzyskują pomoc w Ostrowie

Ostrowski szpital od kilku tygodni udziela specjalistycznej pomocy dla 5 osób poszkodowanych w działaniach wojennych w Ukrainie. Wśród nich jest lekarz, który pomagał poszkodowanym w wyniku bombardowania i w wyniku ciągłych ataków sam stracił przedramię.

Pozostali mężczyźni są również poszkodowani w wyniku bombardowań, ostrzeliwań czy wybuchu miny. W tej chwili przechodzą proces leczenia i ostrowski szpital nie potrafi jeszcze wskazać daty zakończenia procesu powrotu do zdrowia. Poszkodowani przebywają na oddziale izolacyjnym, co zdaniem dyrekcji ma być zapewnieniem, że nie zabrali miejsca „normalnym” pacjentom.

Obywatele z Ukrainy mają od 29 do 48 lat.

Szpital poinformował również, że w ich obiekcie 16 obywateli Ukrainy rozpoczęło pracę. W tym gronie 12 pielęgniarek, położna i troje lekarzy. Na chwilę obecną nie wykonują zadań medycznych, gdyż muszą uzyskać Polskie uprawnienia. Są na przyuczeniu do zawodu lub asystują naszym lekarzom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.