Kolejne mocne nagranie z jazdy obwodnicą pod prąd. Znamy tłumaczenie kierowcy

Udało się dotrzeć do kolejnego nagrania z obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Przedstawia ono bardzo niebezpieczną sytuację z szaleńczej jazdy pod prąd w wykonaniu 77-letniego mieszkańca Ostrzeszowa.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał prawidłowo od strony Poznania. Wjeżdżając na wiadukt przy galerii postanowił wyprzedzić samochód ciężarowy. Po zjechaniu na lewy pas w ostatniej chwili dostrzegł jadącego z przeciwka volkswagena. Gwałtownie zahamował i uciekł na prawy pas.

77-latek tłumaczył policjantom, że jadąc od strony Antonina przegapił prawidłowy wjazd na obwodnicę Ostrowa. Dlatego postanowił wjechać kolejnym zjazdem z ronda w Strugach. Zlekceważył znak zakazujący wjazdu i kontynuował swoją jazdę przez 13 kilometrów. Policjantom tłumaczył, że wcześniej nie widział możliwości zjazdu z obwodnicy. To może potwierdzać, że był świadomy jazdy pod prąd. Pomijając możliwość zawrócenia, mijał także dwa zjazdy na wysokości schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz przy galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.