Nielegalnie wykopali zwłoki

Ostrowscy policjanci zostali wezwani na cmentarz przy ul. Bema, gdzie od rana prowadzona była nielegalna ekshumacja zwłok. Zainteresowany zgłosił się wcześniej do Sanepidu i uzyskał warunki, które pozwolą przeprowadzić przeniesienie szczątków ludzkich zgodnie z prawem. Do wykopania zwłok doszło wbrew obostrzeniom i bez nadzoru pracownika Sanepidu. 

Ponieważ prace ekshumacyjne były już na końcowym etapie, zdecydowano o możliwości dokończenia procesu, przy czym wkopanie ich w nowe miejsce musi być zgodnie ze sztuką. Ponadto przeciwko osobom odpowiedzialnym za nielegalną ekshumację będzie prowadzone postępowanie, zmierzające do ukarania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.