Zabrali kontenery w środku pandemii

Najpierw w blasku fleszy i kamer stawiano eleganckie kontenery, które „załatwił” wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Teraz po kilku miesiącach kontenery zostały zabrane spod wszystkich szpitali w regionie, bo zdaniem Wojsk Obrony Terytorialnej bardziej przydadzą się przy działalności szkoleniowej i rekrutacyjnej. To kontrowersyjne zabranie nastąpiło w czasie, gdy statystyki związane z pandemią rosną w zastraszającym tempie, a najgorsze wydaje się być dopiero przed nami.

Kierownictwo szpitali jest zdegustowane, ponieważ teraz muszą płacić za wynajem kontenerów w komercyjnej firmy ponad 10 tysięcy zł na miesiąc. Inny ze szpitalu postanowił zakupić namioty z nagrzewnicami. Te pieniądze można by lepiej spożytkować, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Wydaje się, że ktoś nie przemyślał zbytnio jak ważna była wstępna segregacja pacjentów bez narażania tak istotnego oddziału jak Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.