PKP chciało zlikwidować przejazdy kolejowe

5 przejazdów kolejowych w gminie Ostrów Wlkp. miało zostać zlikwidowane. Mieszkańcy zgłosili się do władz gminy, a jej przedstawiciel podjął dialog ze spółką PKP PLK. Zagrożone były przejazdy: Gorzyce Wlk. na ul. Leśnej w stronę Lamek. A także cztery na odcinku od Lewkowca w stronę Sobótki.

Już dziś wiadomo, że przejazd kolejowy w Gorzycach Wielkich został uratowany. W przypadku dwóch kolejnych spółka PKP PLK podpisze umowy z mieszkańcami na korzystanie z nich. Zostaną zamontowane szlabany na kłódkę. Dwa kolejne wymagają przekazania przez wojewodę (Skarb Państwa) na rzecz gminy. Wojewoda ma czas do listopada br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.